Tunele suszące do sitodruku i detali

Współczesne technologie drukarskie to nie tylko kwestia dobrania odpowiedniego sprzętu, ale także dopasowanie właściwych materiałów eksploatacyjnych. To z kolei pociąga za sobą konieczność stosownego obchodzenia się z takimi substancjami, jak farby drukarskie. Farba naniesiona na przedmiot (detal) w procesie druku zmienia swoje właściwości fizyczne w różny sposób i pod wpływem różnych czynników. Przez to należy obchodzić się z nią w określony sposób, aby uzyskany efekt był trwały. Żeby proces utrwalania farby graficznej na podłożu był zgodny z wymogami technologii trzeba użyć takich czynników jak promieniowanie IR (ang. Infra Red – promieniowanie podczerwone) lub promieniowanie UV (ang. Ultra Violet – promieniowanie nadfioletowe). Takie rozwiązanie zapewnia najlepsze zabezpieczenie oraz gwarancję, że wydruk będzie trwały. W pracach drukarskich to bardzo ważna kwestia. Firma KELLER produkuje i wdraża takie rozwiązania w zakładach przemysłowych, dostosowując swoją ofertę do wymagań każdego klienta. Wspomniane metody najczęściej są stosowane w technologii sitodruku i tampodruku, rzadziej w druku offsetowym. Jesteśmy producentem urządzeń suszących: tuneli suszących UV, tuneli IR, piecy suszących do sitodruku, piecy do suszenia zadrukowanych detali, łączymy funkcje urządzeń UV z IR – tunele DUAL. Produkujemy też lampy UV do zastosowań przemysłowych. Nasze produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania, a także znacznie podnoszą komfort przeprowadzania prac drukarskich. Takie rozwiązania z pewnością znajdą wielu zwolenników wśród drukarzy czy pracowników branży poligraficznej. Tunele suszące są powszechnie wykorzystywane i cenione przez drukarnie oraz firmy zajmujące się poligrafią.

Efektywne tunele suszące UV oraz IR

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując ofertę do wymagań przedsiębiorców z branży poligraficznej. Jako producent tuneli suszących do sitodruku możemy dostosować charakterystykę urządzenia do potrzeb naszych klientów. Proponujemy urządzenia przeznaczone do utrwalania farby na detalach wymagających obracania lub naniesionych na powierzchnię płaską. Zapewniają one najwyższej jakości efekty oraz bezpieczne osuszenie zadrukowanych powierzchni. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze to rozwiązania, które sprawdzą się w każdej drukarni czy zakładzie poligraficznym. Możemy też dopasować maszynę do parku maszynowego, z którego klient aktualnie korzysta.

Nasze tunele suszące do sitodruku UV są łatwe w użyciu i pozwalają na precyzyjne regulowanie mocy i czasu naświetlania oraz tempa przesuwu. Wysoka praktyczność to cecha charakterystyczna oferowanych przez nas tuneli suszących. To czyni nasze urządzenia wyjątkowymi i znajdującymi się w czołówce maszyn w branży poligraficznej. Podobne funkcjonalności można znaleźć w urządzeniach KELLER wykorzystujących technologię IR. Przenośnik tunelu suszącego do sitodruku został wyposażony w płynną regulację. Maszyna pozwala na proste regulowanie mocy i czasu grzania. Dodatkowo tunele suszące IR wyposażone są w skuteczną izolację termiczną oraz system ujednorodniania temperatury, co pozwala na redukcję zużycia energii.

Dużym zakładom przemysłowym polecamy tunele suszące do sitodruku Dual. Dzięki wszechstronności tego rozwiązania, zakład z łatwością odpowie na potrzeby klientów. Jeśli macie Państwo pytania odnośnie urządzeń lub chcecie dowiedzieć się więcej na temat dostosowania sprzętu do potrzeb firmy, skontaktujcie się z naszymi specjalistami.