KELLER Poligrafia dla Przemysłu Sp. z o.o. Sp. K. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Innowacyjna wielomodułowa linia technologiczna do drukowania na opakowaniach okrągłych z możliwością szybkiej i ekonomicznej rekonfiguracji technologii zadruku i uszlachetniania powierzchni opakowań”.

Przedmiotem projektu są prace badawczo-rozwojowe dotyczące opracowania innowacyjnej wielomodułowej linii technologicznej do drukowania na opakowaniach okrągłych, z możliwością szybkiej i ekonomicznej rekonfiguracji technologii zadruku i uszlachetniania powierzchni opakowań, wykorzystywanej w przemyśle poligraficznym, ale także farmaceutycznym, kosmetycznym, automotiv oraz AGD. Nowa maszyna charakteryzować się będzie takimi funkcjonalnościami jak modułowość, elastyczność konfiguracji oraz znacząco krótszym czasem montażu.

Zasadniczym rezultatem projektu będzie innowacyjna maszyna wielomodułowa do druku na detalach okrągłych z możliwością łączenia i rozdzielania modułów w dowolnej konfiguracji. Ponadto produkt będą charakteryzować cechy takie jak: uniwersalność, efektywność ekonomiczna, elastyczność, wysoka jakość druku oraz nadzór nad całym procesem produkcyjnym, co stanowi znaczną przewagę konkurencyjną.

Całkowita wartość projektu: 8 134 141,95 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 5 023 739,55 zł