Sita, siatki i linie do sitodruku

Oferujemy pełen asortyment siatek do sitodruku firmy SAATI, cenionego producenta w branży poligraficznej. Jesteśmy dystrybutorem siatek firmy SAATI. W naszej ofercie znajduje się szereg produktów, dostosowanych do wszelkich wymagań oraz potrzeb. Wytwarzamy gotowe sita na zamówienie w zależności od potrzeb klienta. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, aby w pełni spełnić Państwa kryteria. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zadaniom, co potwierdza nasze wieloletnie doświadczenie w przemyśle poligraficznym.

Jeśli interesują Państwa wysokiej jakości siatki sitodrukowe, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Keller. Posiadamy szeroki wybór produktów takich jak wspomniane siatki, linie do sitodruku czy ramy sitodrukowe. Zachęcamy do zamówienia u nas (dystrybutora) siatki SAATI, które pozwolą na szybkie wykonywanie precyzyjnych i trwałych nadruków. To zdecydowanie godne polecenia artykuły, które sprawdzą się w każdej drukarni czy firmie poligraficznej. Wszystkie elementy charakterystyki produktu dopasujemy do wykorzystywanych przez Państwa urządzeń. Każde zlecenie dostosowujemy indywidualnie pod wymagania naszych klientów, aby zapewnić im odpowiedni komfort z użytkowania oferowanych towarów. Wykonujemy siatki sitodrukowe na bazie ram aluminiowych, stalowych lub drewnianych. Gwarantuje to wysoką wytrzymałość, jak i odpowiednią wydajność pracy. Warto zdecydować się na aluminiowe ramy do sitodruku, które stanowią najlepsze rozwiązanie tego typu na rynku. Jeśli cenią sobie Państwo odporność na korozję i potrzebują siatki sitodrukowe do druku niewielkich formatów, nasza oferta jest skierowana do Państwa potrzeb. Stalowe ramy odznaczają się niską ceną i doskonałą wytrzymałością mechaniczną, a drewniane ramy do sitodruku są lekkie i doskonale nadają się do mocowania tkanin. Tym samym jesteśmy w stanie dobrać najlepszą ofertę dla każdego klienta, zarówno pod względem wytrzymałości, jak i kwestii ekonomicznych.

1. Siatki sitodrukowe

Siatki do sitodruku jako podstawowe elementy wpływające na jakość druku, poza odpowiednim wykonaniem muszą być również odpowiednio dobrane. Na wybór siatki sitodrukowej składają się takie czynniki jak:

  • Liczba oczek – jest to liczba nitek na centymetr, która ma ogromne znaczenie podczas przepuszczania farby przez siatkę sitodrukową. W zależności od ilości nitek zmienia się wielkość oczka, a co za tym idzie ich liczba mająca bezpośredni wpływ na zużycie oraz nakładanie farby. Oczka nie powinny być zbyt duże, aby farba nadmiernie nie uciekała, ale również niewskazane są za małe, które spowalniają proces jej nakładania.

  • Średnica nitek – wymiar średnicy nitek podawany jest w mikronach. Dla drobniejszych detali odpowiednia będzie mniejsza średnica, może być ona jednak mniej trwała niż w przypadku dużej średnicy nitek.

  • Grubość siatki – składa się na nią średnica nitki, wielkość oczka i struktura tkania. Przeważnie sita wykonuje się z siatek syntetycznych – poliestrowych lub nylonowych. Wyróżniamy jednak jeszcze siatki stalowe wykorzystywane przy użyciu temperatury np. w przypadku farb ceramicznych.

2. Ramy sitodrukowe

Rama jest zewnętrzną granicą sita dzięki której zachowana jest wymaganą sztywność. Ramy wykonujemy stalowe, aluminiowe lub drewniane w zależności od potrzeb klienta.

rodzaj ramy

zalety

wady

rama aluminiowa

- lekka
- nie ulega korozji
- idealna do małych i średnich formatów

- wysoki koszt
- mało odporny na kwasy
- szerokie przekroje

rama stalowa

- duży ciężar własny
- długotrwałe
- niski koszt
- dobra wytrzymałość na uderzenia i zginanie

- przy dużych formatach rama jest nieergonomiczna
- możliwość wystąpienia korozji.

rama drewniana

- niski koszt produkcji
- lekka
- dobra powierzchnia do mocowania tkanin

- stały kontakt z wodą prowadzi do wypaczenia
- krótka trwałość
- max. format A0