Maszyny i urządzenia do tampondruku

O technologii tampodruku

Nowoczesne technologie druku pozwalają na wykonanie różnego typu nadruków, w zależności od wykorzystywanego w tym celu materiału czy konkretnych wymagań. Do zamierzonych efektów, jakie chcielibyśmy uzyskać, możemy dobrać konkretną metodę, która zapewni najlepsze rezultaty. Jeśli szukamy sposobu na wykonanie oznaczeń czy niewielkich grafik, warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam tampondruk. To jedna z popularnych metod, wykorzystywana w celu zadrukowania różnego rodzaju powierzchni. Do jej wykonania wykorzystuje się maszyny tampondrukowe (tamponiarki).

Tampodruk to technologia druku pośredniego, gdzie farba za pomocą tamponu silikonowego przenoszona jest z matrycy na drukowany kształt. Pozwala to na dokładne wykonanie zadruków na wybranej powierzchni. Metalowa matryca wykonana jest tak, aby ilość farby dostająca się z niej na tampon była odpowiednia, dzięki czemu nie ma ryzyka jej rozlania i popsucia nadruku. We właściwy sposób trzeba też dobrać twardość i kształt tamponu silikonowego (tamponu drukarskiego), ponieważ to on decyduje o rozmiarach drukowanego elementu. W technologii tampodruku mamy możliwość zadruku kształtów cylindrycznych, stożkowych, kulistych i nieregularnych (np. zakończenia narożnikowe listew ozdobnych). Za pośrednictwem tampodrukarki można wykonać nadruki na długopisach, zapalniczkach, sprzęcie AGD, RTV, przedmiotów z tworzyw sztucznych, gumowych, szklanych, metalowych, skórzanych czy drewnianych. Maszyny do tampodruku służą głównie do nadrukowywania napisów oraz znaków graficznych. Dzięki temu można odpowiednio oznakować każdy przedmiot czy dodać chociażby logo na materiach reklamowych. Technika tampodruku wykorzystywana jest także w medycynie.

W naszej firmie jesteśmy otwarci na potrzeby klientów i dostosowujemy się do ich potrzeb. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o technologii tampodruku, to zapraszamy na szkolenia, które organizujemy w naszej firmie. Wspieramy naszych przyszłych i obecnych klientów przeprowadzając cykl niezbędnych wykładów. Chętnie pokażemy zasady działania urządzenia do tampodruku, jak i efekty, jakie możemy uzyskać za pomocą tampodrukarki. Dzięki takiemu szkoleniu możemy łatwiej nawiązać współpracę.

  • Maszyny tampodrukowe produkowane w KELLER powstają we własnym biurze konstrukcyjnym przy udziale zatrudnionych u nas specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas urządzenia do tampondruku spełniały wszelkie wymagania.

  • Jako producent maszyn do tampodruku sami projektujemy i instalujemy rozwiązania elektryczne i automatyki.

  • Zdalny dostęp do tampodrukarek pozwala naszym automatykom na szybką reakcję wobec zmieniających się oczekiwań klienta oraz dostosowanie tamponiarki do indywidualnych wymagań.

  • Nasz zakład produkcyjny w Dąbrówce k/ Poznania dysponuje odpowiednim sprzętem i fachowcami, co pozwala na kompleksową obsługę i produkcję.

  • Cechą wyróżniającą naszych tampodrukarek jest precyzja i szybkość pracy oraz niezawodność.

  • W maszynach stosujemy podzespoły o najwyższej jakości (FESTO, MITSUBISHI, SIEMENS), co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i wydajność.

  • Obsługa maszyny jest intuicyjna i niezwykle prosta.

  • Nasza pracownia tamponów silikonowych jest w stanie wykonać usługowo tampony silikonowe o dowolnym kształcie i odpowiednich parametrach, co pozwala dopasować zamówienie do indywidualnych wymagań klientów.

  • Pełne dostosowanie do potrzeb klienta – tampodrukarki powstają z uwzględnieniem szczegółowych wytycznych klienta.

  • Jako producent maszyn do tampondruku oferujemy maszyny dla klientów z różnych branży m.in. AGD, farmacja, motoryzacja czy tampodruk dla medycyny.

Szybkie i precyzyjne maszyny do tampondruku

W naszej ofercie znajdują się tak interesujące urządzenia do tampondruku, jak TampoMaster I-table o sztywnej konstrukcji płytowej. Maszyny do tampondruku z tej serii odznaczają się również dużą prędkością pracy – nawet 3300 cykli w ciągu godziny. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie można wykonać odpowiedniej jakości wydruk na określonej powierzchni. Modele TampoMaster zapewniają bardzo wysoki komfort pracy. Działają niezwykle cicho, gdyż mechanizm opiera się na napędzie elektrycznym, co dodatkowo sprawia, że tampodrukarka jest ekonomicznym i komfortowym rozwiązaniem. Wygodny panel pozwala na regulację pozycji pobrania i oddania wzoru. W ten sposób można precyzyjnie określić ustawienia i dobrać najlepsze parametry do wykonania nadruków.

W naszej ofercie polecamy również maszyny tampodrukowe z serii TampoMatic, charakteryzujące się wysoką jakością oraz niezawodnością wykonania. To urządzenia, które w standardzie oferują aż 3500 receptur, a prędkość maksymalna TampoMatic sięga 2400 cykli na godzinę. To komfortowe rozwiązanie dla każdego użytkownika, pozwalające na osiągnięcie zadowalających efektów. Warto wspomnieć, że w modelach tego typu nie zabrakło serwoelektrycznej regulacji stołu, a dzięki doskonałej współpracy z transporterami, tampondrukarka umożliwia precyzyjne nanoszenie detali w ruchu.

Wspomniane udogodnienie wyróżnia maszynę do tampodruku wśród innych tego typu urządzeń na rynku.

Jako producent maszyn do tampodruku proponujemy również wysokiej jakości tamponiarki rotacyjne do drukowania profili zakrętek, pastylek czy drażetek. To z pewnością przydatny sprzęt w branży farmakologicznej. Tampodruk sprawdza się także w medycynie.
Jeśli szukają Państwo sprzętu odznaczającego się wysoką jakością i niezawodnością, oferowane przez firmę Keller tampodrukarki będą najlepszym wyborem. Skontaktujcie się Państwo z nami, by poznać szczegóły oferty lub zapisać się na szkolenie dotyczące wybranych urządzeń.

Nowoczesne tamponiarki o wysokiej efektywności

Oferowane przez nas maszyny wyróżniają się pod wieloma względami. Są skuteczne w zakresie wykonywania nadruków, ale także łatwe w obsłudze i wykazują jedną z najniższych awaryjności na rynku. Dlatego znajdują miejsce w zakładach poligraficznych, w których przywiązuje się wagę do stabilności działania sprzętu oraz sprawnej obsługi Klientów. Wiemy, że zamówienia drukarskie muszą być w związku z tym realizowane w odpowiednim tempie. Tamponiarka z naszego asortymentu jest więc doskonałym rozwiązaniem.

Rozsądna cena i wyśmienite parametry techniczne

Dysponujemy maszynami, które nie bez powodu są uznawane za jedne z najnowocześniejszych na świecie. Precyzja ich działania sprawia, że znakomitej jakości druk tamponowy może znaleźć się na różnych typach powierzchni i na rozmaitych elementach. Wspomniane powyżej zastosowanie zaawansowanych podzespołów prosto od liderów mechaniki przemysłowej, gwarantuje niezawodne funkcjonowanie wszystkich maszyn, które oferujemy w sprzedaży.

Funkcjonalna tamponiarka na miarę potrzeb

Firma KELLER to renoma uznana w licznych branżach. Jeśli zajdzie potrzeba, nadruki wykonane za pomocą tamponiarki mogą znaleźć się na akcesoriach reklamowych, gadżetach, zabawkach czy na dowolnym innym przedmiocie wykonanym z takich tworzyw jak plastik, szkło, guma, metal czy drewno. Tekst oraz treści graficzne nanoszone tą techniką cechuje estetyka oraz trwałość. Najlepiej przekonać się o tym, robiąc użytek z naszych urządzeń.