Maszyny do hotstampingu i hotprintu

Nadruki to dodatki, które od lat ozdabiają ubrania czy wykorzystywane są w branży reklamowej. Na przełomie lat wytworzono miliony wzorów umieszczanych na banerach, materiałach marketingowych, opakowaniach czy chociażby zwykłych koszulkach lub innych elementach ubrania. Wraz z rozwojem technologicznym zaczęły pojawiać się różne techniki druku, pozwalające na uzyskanie odpowiednich jakościowo wydruków. Dzisiaj możemy wymienić co najmniej kilka metod drukowania, stosowanych w zależności od oczekiwanych efektów oraz wykorzystywanych materiałów. Jednym z nich jest hotstamping, zwany też hot printem. Hot stamping to technika druku, znana na całym świecie, w której główną rolę odgrywają temperatura, nacisk i czynnik barwiący. Przeprowadzana jest przy użyciu folii bądź też specjalnych matryc do hotstampingu posiadających formę wypukłą i wykonanych z materiału pozwalającego na przewodzenie ciepła. Hot stamping swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w uszlachetnianiu oraz zabezpieczaniu druku. Sprawdza się także jako sposób ozdabiania lub znakowania konkretnych przedmiotów (na przykład dodawania ciekawych złoceń za pośrednictwem złociarki).

Technologia hot stampingu wykonywana jest przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń do tego przystosowanych. Proces ten nie jest skomplikowany, jednak wymaga doświadczenia, aby uzyskać pożądane efekty. Do odpowiednio wysokiej temperatury nagrzewana jest matryca do hotprintu z wzorem, który chcemy przenieść na podłoże. Czynność tę należy wykonać z zachowaniem ostrożności oraz odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ wspomniana temperatura osiąga aż 100 stopni Celsjusza! Kolejny etap to umieszczenie folii do hot stampingu pomiędzy matrycą, a drukowanym podłożem. Następnie matryca do hot stampingu dociskana jest z odpowiednią siłą do podłoża, co powoduje przeniesienie czynnika barwiącego na jej powierzchnię. Możemy też dodatkowo uzyskać efekt przetłoczenia, jeśli drukowany detal się do tego nadaje (np. drewniana skrzyneczka na czekoladki). Takie ciekawe wykończenie z pewnością będzie atrakcyjnie wyglądać i stanowić wyjątkową ozdobę niejednego przedmiotu. Hot stamping pomaga w prosty sposób ożywić każdą powierzchnię, dodać jej odpowiedni akcent, a także pozwala na odnowienie podniszczonych już przedmiotów. Jest jednym z najpopularniejszych sposobów współczesnego zdobnictwa i swoje zastosowanie znajduje w przeróżnych branżach. Można wykorzystać go w modnych wykończeniach złotniczych, obecnych m.in. na opakowaniach, wizytówkach czy innych materiałach promocyjnych. Zdobienia mogą przyjmować także inne kolory, w zależności od rodzaju wykorzystanej matrycy lub folii do hot stampingu.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o technologii hot stamping, to zapraszamy na szkolenia, które organizujemy w naszej firmie. Prowadzimy specjalne spotkania, podczas których omawiamy szczegółowo czym jest metoda hot printu, jak przebiega proces uszlachetniania i zdobnictwa oraz gdzie można najczęściej spotkać tego typu dekoracje. Wspieramy naszych przyszłych i obecnych klientów przeprowadzając cykl niezbędnych wykładów, które pomagają przy późniejszej współpracy i składaniu zamówień, a także określaniu wymagań, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Maszyny do hot stampingu produkowane w KELLER powstają we własnym biurze konstrukcyjnym przy udziale zatrudnionych u nas specjalistów. Przy tworzeniu urządzeń do hot stampingu zwracamy uwagę na każdy szczegół, aby być całkowicie pewnymi, że oferowane przez nas produkty spełniają najwyższe standardy wydajności oraz bezpieczeństwa. Sami projektujemy i instalujemy rozwiązania elektryczne i automatyki. Dzięki temu gwarantujemy, że sprzęt czy matryce do hot printu znajdujące się w naszym asortymencie są najwyższej jakości i wytrzymałości. Zdalny dostęp do maszyn pozwala naszym automatykom na szybką reakcję wobec zmieniających się oczekiwań klienta. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny.

Nasz zakład produkcyjny w Dąbrowce k/ Poznania dysponuje odpowiednim sprzętem i fachowcami.
Cechą wyróżniającą naszych maszyn do hot stampingu (zwanych niekiedy złociarkami lub maszynami do hot printu) jest precyzja i szybkość pracy. W maszynach stosujemy podzespoły o najwyższej jakości (FESTO, MITSUBISHI, SIEMENS). Obsługa maszyn jest intuicyjna. Pełne dostosowanie do potrzeb klienta – maszyny do hot stampingu powstają z uwzględnieniem indywidualnych i szczegółowych potrzeb klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie spełnić wszelkie wymagania, jakie są przed nami stawiane. Produkujemy maszyny do hot stampingu dla klientów z różnych branż m.in. AGD, farmacji, motoryzacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i podjęcia z nami współpracy.