Hot stamping i hot print

Czym się zajmujemy ?

Firma Keller to producent maszyn do hot stampingu (hot printu), które umożliwiają wykonanie profesjonalnych nadruków na detalach z tworzyw sztucznych, metalu i drewna, głównie dla branży opakowaniowej. Produkujemy maszyny dla tej technologii już od kilku lat, dopasowując urządzenia do specyfiki istniejących linii produkcyjnych naszych Klientów.

Czym jest hot stamping

Hot stamping zwany też hot printem, to angielskie określenia na termodruk. Na tę formę zdobienia detali mówi się także złocenie lub srebrzenie. Jak sama nazwa wskazuje, kluczową rolę w trakcie procesu hot stampingu odgrywa ciepło. Do tego procesu niezbędna jest także specjalna folia, z której przenoszony jest czynnik barwiący. Zadruk odbywa się przy wykorzystaniu nacisku oraz wysokiej temperatury. By obraz mógł być przeniesiony na wybrany materiał, musimy zastosować odpowiednią matrycę z drukowanym wzorem. Matryce takie wykonane są z metalu lub silikonu i obok maszyn znajdują się w ofercie Keller. Dzięki użyciu maszyn do hot printu proces jest zautomatyzowany, cała produkcja przebiega szybko i sprawnie. Dlatego też metodę hot stampingu uważa się za szczególnie skuteczną, a co najważniejsze w rezultacie jej stosowania otrzymujemy druk bardzo wysokiej jakości, najczęściej wybierany przez klientów dla produktów premium (alkohole, farmaceutyki, suplementy diety).
Hot stamping jest techniką druku wypukłego, bezpośredniego, gdzie forma drukowa (matryca wypukła wykonana z materiału przewodzącego ciepło) nagrzana do odpowiedniej temperatury przenosi drukowany obraz z folii barwiącej na docelowe podłoże. Folia barwiąca będąca w procesie druku pomiędzy matrycą, a drukowaną powierzchnią cechuje się metalicznym błyskiem w szerokim zakresie kolorów, a zadrukowany przedmiot sprawia wrażenie metalizowanego.

Zastosowanie hot stampingu w rozmaitych branżach

Termodruk jest coraz popularniejszą techniką uszlachetniania druku, która wciąż się rozwija i zdobywa nowych zwolenników oraz przeznaczenie. Zaletą technologii hot print jest różnorodność jej zastosowań. Złocenia lub srebrzenia wykonywane przez maszyny do hot stampingu można wykorzystać do zdobienia rozmaitych przedmiotów. Technologię hot stampingu (zwaną niekiedy hot printem) wykorzystuje się zarówno w drukarniach arkuszowych do uszlachetniania akcydensów, okładek periodyków i książek, a także w drukarniach przemysłowych do zdobienia opakowań z tworzyw sztucznych (kosmetyki i lekarstwa), elementów wyposażenia wnętrz mieszkań i samochodów, mebli i innych elementów drewnopochodnych. Wysokie walory estetyczne, satysfakcjonujący efekt wizualny oraz właściwości ochronne druku sprawiają, że chętnie stosowany jest przez producentów do uszlachetniania rozmaitych produktów. Hot stamping można wykorzystywać w branży poligraficznej do ozdabiania okładek magazynów, kartek okolicznościowych, albumów oraz innych wyrobów papierniczych, a także do wykonywania elementów holograficznych oraz rozmaitych dekoracji. Uniwersalność maszyn do hot printu sprawia, że ta technologia może być stosowana także do tworzenia i przenoszenia oryginalnych aplikacji na tkaniny oraz inne tworzywa sztuczne.

Zalety uszlachetniania metodą hot printu

Główna zaleta stosowania metody jaką jest hot stamping to oczywiście wysoka jakość druku. Nadruk otrzymany w tym procesie jest dokładny, wyraźny, wytrzymały i nie łuszczy się, dzięki temu jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych metod uszlachetnienia druku. Cechą najbardziej pożądaną jest możliwość uzyskania efektu metalicznego na zadrukowanych detalach. Idealnie imituje to pokrycie detalu metalem o dowolnym kolorze, nawet dużych powierzchni.

Metaliczne zdobienia sprawiają, że ostateczny efekt prezentuje się wyjątkowo elegancko i podnosi ogólne walory estetyczne produktu poddawanego zdobieniu. Dzięki temu technologia hot stampingu świetnie sprawdza się w reklamie, poligrafii oraz jest szeroko wykorzystywana w wielu innych dziedzinach. Pięknie prezentujące się foldery, wizytówki, ulotki reklamowe, katalogi oraz inne gadżety, takie jak czapki, smycze czy odzież reklamowa z logo firmy wykonane tą technologią to świetny sposób na polepszenie wizerunku firmy w oczach klientów, a także niezbędny element strategii budowania marki. Natomiast w produkcji przemysłowej technologia ta doskonale sprawdza się przy produkcji części AGD, samochodowych i wielu innych.
Sporą zaletą hot printu jest stosunkowo niewielki koszt jednostkowy, który pozwala na realizację zlecenia o małym nakładzie lub dodruku w razie potrzeby. Kolejnym atutem tej metody jest szybkie tempo produkcji, które pozwala na sprawną realizację zlecenia. Urządzenia z firmy Keller są w stanie drukować zarówno duże, płaskie powierzchnie jaki i małe cylindryczne przedmioty z niewielkim polem zadruku.

Keller – doświadczony producent maszyn do hot printu

Firma Keller od kilkunastu lat produkuje urządzenia do hot stampingu dzięki czemu posiada wyspecjalizowaną kadrę oraz sprawdzone linie produkcyjne, na których powstaje wysokiej jakości sprzęt. Wszystkie oferowane przez nas maszyny do hot printu mogą być personalizowane – urządzenia projektują nasi doświadczeni konstruktorzy na podstawie indywidualnych potrzeb klienta. Maszyny są konstruowane z uwzględnieniem istniejących już linii produkcyjnych i produkowanych detali. Poza maszynami, Keller oferuje także matryce metalowe i silikonowe z własnej, nowoczesnej pracowni.
Tylko profesjonalne maszyny do hot printu oraz specjalistyczne akcesoria pozwolą na uzyskanie wysokiej jakości druku. Inwestycja w urządzenia do hot stampingu od firmy Keller to gwarancja, że nadruk będzie efektowny oraz trwały a klient zawsze zadowolony z otrzymanego efektu. Współcześnie projektowane maszyny pozwalają na zadrukowanie powierzchni o nierównej fakturze, co umożliwia wykonanie nawet niestandardowych zleceń.

Dla kogo skierowane są maszyny do hot stampingu?

Oferowane przez nas maszyny spełnią się w wielu rozmaitych branżach. Odbiorcami naszych maszyn oraz osprzętu i materiałów do hot stampingu są w większości zakłady przemysłowe, specjalizujące się w produkcji elementów i detali składających się później na produkty klasyfikowane jako premium. Są to elementy zabudowy AGD, detale z branży automotive, dekoracyjne elementy meblarskie i stolarskie, opakowania szklane do kosmetyków i alkoholi, opakowania z drewna i tektury. Dzięki użyciu wyjątkowych maszyn do hot printu możliwe jest uatrakcyjnienie dowolnych elementów. Podniesienie walorów estetycznych produktu eleganckim złoceniem lub srebrzeniem sprawia, że prezentuje się on wyjątkowo atrakcyjnie. Wytłoczenie stylowych liter na opakowaniu lub samym produkcie może znacząco wpłynąć na jego odbiór przez potencjalnych nabywców, a także podnieść wartość oferowanego produktu. Wyjątkowa wydajność oraz efektowność sprawia, że metodą termodruku otrzymamy elegancki i efektowny nadruk.