Farmacja

TABLIFT

Tablift – urządzenie używane do automatycznego ciągłego podawania i przenoszenia tabletek, drażetek, kapsułek i granulatów wyrobów do dalszych urządzeń, np. pakujących lub drukujących. Zakres wysokości i odległości przenoszenia: 0,5m – 4,7m

Przemysł poligraficzny to nie tylko wykonywanie druku typowo reklamowego na ulotkach, wizytówkach czy banerach. Poligrafia odgrywa też swoją rolę w farmacji, jako sposób na oznaczanie leków i substancji leczniczych. Druk na drażetkach czy zadruk tabletek to jedne z przykładów tego, w jaki sposób można wykorzystać przemysł poligraficzny w farmacji. Tego typu oznaczenia wykonywane są za pomocą specjalnej maszyny do farmacji.

Tablift to przykład takiego urządzenia. Jest to maszyna wykorzystywana w farmacji. Do automatycznego ciągłego podawania i przenoszenia tabletek, drażetek, kapsułek i granulatów wyrobów do dalszych urządzeń, np. pakujących lub drukujących. Zakres wysokości i odległości przenoszenia wynosi od 0,5m do 4,7m, co pozwala na komfortową pracę oraz przekazanie produktów do dalszych etapów fabrykacji, gdzie dochodzi do nadruku.

Wspomniany system stosowany w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, a dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i wykorzystaniu tylko pewnych materiałów, nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Tablift to ceniona maszyna do farmacji, wykorzystywana w wielu zakładach farmaceutycznych, stanowiąca wydajny i praktyczny podajnik do tabletek.

Druk na pastylkach, drażetkach i tabletkach

Obok maszyn typu tablift, proponujemy wyjątkowe drukarki przeznaczone do przemysłu farmaceutycznego, umożliwiające druk na drażetkach czy zadruk tabletek. Pozwala to na wygodne oznaczanie leków w masowej produkcji. W firmie Keller oferujemy urządzenia, które wykonują precyzyjny nadruk na produktach leczniczych, całkowicie bezpieczny dla zdrowia i odpowiednio trwały. Maszyny do farmacji są dostosowane do wydajnego drukowania rotacyjnego, czyli tzw. druku na okrągło. Dzięki temu są niezwykle wydajne i zapewniają szybką pracę. Są w stanie nanieść grafikę na całym obwodzie cylindrycznego kształtu (druk 360). Nasze maszyny są bardzo stabilne i niezwykle dokładne. Wysoka precyzja pozwala na nadrukowanie tabletek, pastylek czy drażetek w trwały i szczegółowy sposób. Mimo bardzo szybkiej pracy, zapewniają dokładny zadruk detalu. Maszyny do farmacji są niezbędnym wyposażeniem, wykorzystywanym w wielu zakładach farmaceutycznych.

Precyzyjne maszyny do druku – farmacja

Od lat wykonujemy maszyny do farmacji oraz urządzenia drukarskie stosowane w całej Polsce. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować urządzenie do potrzeb każdego Klienta. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór maszyn pozwalających m.in. na druk na drażetkach czy zadruk tabletek. Zamawiając urządzenie w KELLER, można stworzyć własny model, dostosowany do indywidualnych potrzeb – wystarczy podać parametry pożądanego urządzenia, a stworzymy ofertę dopasowaną do charakteru Państwa usług. Dzięki temu otrzymają Państwo produkt całkowicie spełniający osobiste wymagania i zapewniający najlepszy sposób pracy. Zadbamy również o to, by zamawiane urządzenie pasowało do znajdującego się w firmie parku maszynowego. Kompleksowo dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Aby poznać szczegóły, skonsultujcie się z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą w przypadku wątpliwości.

ZALETY (CECHY) TABLIFTÓW:

 • Znacznie mniejsza powierzchnia działania w porównaniu z przenośnikami taśmowymi.

 • Bezpieczna, precyzyjna i dobrze zsynchronizowana współpraca z kolejnymi modułami maszyn.

 • Możliwość podmiany misek transportowych (różne pojemności).

 • Lepszy w porównaniu z przenośnikami taśmowymi system konserwacji i kontroli – łatwy montaż i demontaż.

 • Urządzenie w wersji elektrycznej lub pneumatycznej.

 • Szybszy czas przezbrajania przy zmianie asortymentu.

 • Łatwe manewrowanie tabliftem – konstrukcja umieszczona na kółkach.

 • Powtarzalna ilość pojedynczej porcji tabletek/granulatu.

Opcje:

 • zastosowanie odsysaczy kurzu i zastosowanie separatorów dla ciał obcych (wiry, opiłki)

 • zastosowanie większej prędkości

 • wibracyjny system oddzielania pyłu

 • system eliminacji i odrzutu zniszczonych tabletek