Bezpośrednie naświetlanie sit za pomocą technologii „Computer to Screen” (CtS)

Niezależnie od tego, na który model SignTronic StencilMaster się zdecydujesz, możemy zagwarantować, że nasza technologia Komputer-Sito zapewnia optymalną bezpośrednią ekspozycję w powtarzalnej jakości, z pożądaną rozdzielczością.

W SignTronic i CtS test naświetlania zawsze rozpoczyna się od testu gęstości, ponieważ każdy klient ma inne wymagania i różne parametry. Pliki testowe pokazują dostępne możliwości i demonstrują, co można osiągnąć dzięki najnowocześniejszej technologii Komputer-Sito (od 3% do 97% punktów na formie drukowej, cienkie linie do 50 mikronów itp.). Ten proces pokazuje, jakie siatki, emulsje, grubości warstw itp. są wymagane do uzyskania optymalnej jakości utwardzania i naświetlania. Jednocześnie oceniamy czas procesu i koszty ekspozycji - w powtarzalnej jakości i na wiążących zasadach!

Czy wciąż korzystasz z filmu do pracy i kopiowania? A może szukasz alternatyw, aby przeciwdziałać ciągle rosnącym kosztom filmu oraz znacznym stratom jakości? Nasza technologia bezpośredniego naświetlania CtS to alternatywa, której szukasz!

Oto Twoje korzyści na pierwszy rzut oka.

Tworzenie matryc bez filmu, bez ramy próżniowej i lampy do kopiowania; znacznie krótsze sekwencje procesów; mniejsza liczba kroków roboczych i w rezultacie niższe koszty na formę sitodruku.

Technologia oparta jest na następujących modułach składowych:

⦁ silne źródło światła UV

⦁ układ mikro-luster DMD

⦁ wysokiej jakości optyka ZEISS z funkcją samoustawiania ostrości

⦁ jednostka sterująca OECU

⦁ oprogramowanie operacyjne STPrint V.4

⦁ silniki serwo do sterowania wieloma osiami

⦁ poziomy wózek ekspozycyjny z poduszkowym podparciem powietrznym.

Ta technologia bezpośredniej ekspozycji CtS została opracowana i wyprodukowana przez naszą firmę w znanej szwajcarskiej jakości.

Jakość zastosowanego sprzętu optycznego ma pierwszorzędne znaczenie dla doskonałych wyników naświetlania.

Ponieważ kategorycznie odmawiamy kompromisu w tej dziedzinie, polegamy wyłącznie na wysokiej jakości „optyce ZEISS”.

Mocne strony optyki ZEISS: szybkie soczewki o wysokiej przepuszczalności światła, maksymalna stabilność i precyzja.

Silnik optyczny OE gwarantuje bezpośrednią ekspozycję przemysłową i jest dostępny w dwóch wersjach:

⦁ wersja 1 -1270 dpi i 1609 dpi

⦁ wersja 2 -2400 dpi i 3040 dpi

Decydującą zaletą jest to, że – nawet po wielu latach użytkowania i niezliczonych usługach czyszczenia i konserwacji – wybrana rozdzielczość pozostaje stabilna i niezmieniona!

Rdzeniem nowej, czwartej generacji systemów bezpośredniej ekspozycji CtS opracowanych przez naszą firmę jest jednostka sterująca optycznego silnika (OECU – Optical Engine Controller Unit).

OECU jako centralna jednostka kontrolna łączy wszystkie procesy głowicy ekspozycji. Jednostka ta kontroluje nie tylko mikrolustro DMD najnowszej generacji, ale także wysokoprecyzyjne jednostki napędowe dla osi X i Z.

Technologia bezpośredniej ekspozycji SignTronics CtS opiera się na matrycy mikroluster opracowanej przez firmę Texas Instruments (DMD oznacza Digital Micro-mirror Device).

Jednostka sterująca OECU może sterować różnymi typami DMD (0.7 XGA 4100 / 0.95 1080p).

Zadanie źródła światła UV polega na pełnym spełnieniu określonych wymagań związanych z sitodrukiem. W praktyce oznacza to, że istotne jest uzyskanie znacznego źródła światła bezpośrednio na sicie, z jak najszerszym zakresem długości fali.

Od niedawna SignTronic oferuje nową, rewolucyjną i modułową technologię LED_Q4 / Gen. 6. Ten nowy standard oferuje maksymalną wydajność UV w połączeniu z dużą elastycznością i modułową konstrukcją. Można wyposażyć do 4 długości fal (365nm, 385nm, 395nm, 405nm). Chłodzenie wodne z agregatem chłodniczym, praca w trybie czuwania i maksymalna regulacja mocy w zakresie 10-100% są częścią nowej technologii LED_Q4.

 

W oparciu o MODULAR-CtS-CONCEPT SignTronic oferuje różne warianty źródeł światła UV:

  • Specjalne lampy UV CPL SignTronic o dużej mocy zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych wymaganiach (zakres długości fali od 350 nm do 420 nm, opcjonalnie do 525 nm).
  • Kompaktowa koncepcja LED DUO / Gen. 4 z chłodzeniem wodnym. Stosowane są różne diody LED UV o długości fali 385 mm i 405 nm.

MODUŁOWY CtS CONCEPT oferuje każdemu klientowi najlepsze dla niego rozwiązanie.

Płytka RICB (Remote Image Control Board) zapewnia łatwe monitorowanie i utrzymanie jakości naświetlania przez StencilMaster.

Mierzy się trzy obszary i w razie potrzeby ponownie dostosowuje:

  • Sprawdzenie podstawowych ustawień mechanicznych głowicy ekspozycji, w tym pomiar autofokusa
  • Pomiary światła na całej powierzchni ekspozycji DMD, z automatycznym przygotowaniem maski
  • Pomiar światła z automatyczną ponowną regulacją pojemności i prędkości ekspozycji.

 

 

Broszura do pobrania

 

W zależności od planowanego rozmiaru i zastosowania, StencilMasters są dostępne w czterech różnych rozdzielczościach.

Standardowa rozdzielczość, niezależnie od wielkości sitodruku, wynosi 1270 dpi (rozmiar piksela 20 mikronów). Inne rozdzielczości są dostępne w wariantach:

⦁ 1609 dpi (rozmiar piksela 15,78 mikrona)

⦁ Wysoka rozdzielczość HR2 / 2400 dpi (10,58 mikrona)

⦁ Wysoka rozdzielczość HR3 / 3040 dpi (8,35 mikrona)

SignTronic gwarantuje, że określona rozdzielczość jest faktycznie zachowana zgodnie ze specyfikacją. Oznacza to, dla nowych maszyn, a nawet lata później – niezmienioną jakość oryginalnej rozdzielczości.

Bez przesunięcia lub pogorszenia rozdzielczości!

 

Podstawą wysokiej jakości bezpośredniej ekspozycji z najwyższą precyzją jest podstawowa konstrukcja wykonana z wysokiej jakości, litej stali.

Wieloosiowy system montowany jest na konstrukcji stalowej, napęd pneumatyczny zapewnia bezwibracyjną transmisję, a unikalny układ napędowy działa w kierunku poziomym. Pozwala to na dwukierunkową ekspozycję z najwyższą precyzją.

Gdzie światło uderza bezpośrednio, emulsja jest utwardzana. Format naświetlania powinien być wybrany większy niż format wydruku. Pozycja naświetlania oraz orientacja są dowolnie wybieralne.

Jakie informacje są ważne?

  • Maksymalny format zewnętrznej ramy.
  • Maksymalny format naświetlania.

Koszty naświetlania składają się z następujących elementów:

  • Koszty źródła światła (lampa UV lub UV-LED)
  • Zapobiegawcze i naprawcze konserwacje maszyny

Koszty naświetlania bezpośredniego CtS są znacznie niższe niż w przypadku stosowania konwencjonalnej folii, ponieważ materiał ten jest raczej drogi i wymaga dużej liczby etapów procesu.

Bezpośrednie obrazowanie CtS stanowi skok technologiczny. Przepływy pracy i automatyzacja znacząco redukują obecne koszty.

Kluczowe jest to, aby wszystkie zaangażowane działy – Grafika/RIP, dział matryc i szablonów oraz drukarnia – współpracowały ręka w rękę.

 

Obejrzyj film – Cyfrowe wytwarzanie sit