Tunele suszące do sitodruku i detali

Farba naniesiona na przedmiot (detal) w procesie druku zmienia swoje właściwości fizyczne w różny sposób i pod wpływem różnych czynników. Żeby proces utrwalania farby graficznej na podłożu był zgodny z wymogami technologii trzeba użyć takich czynników jak promieniowanie IR (ang. Infra Red – promieniowanie podczerwone)  lub promieniowanie UV (ang. Ultra Violet – promieniowanie nadfioletowe). KELLER produkuje i wdraża takie rozwiązania w zakładach przemysłowych. Najczęściej są one stosowane w technologii sitodruku i tampodruku, rzadziej w druku offsetowym. Jesteśmy producentem urządzeń suszacych: tuneli UV, tuneli IR, piecy suszących do sitodruku, piecy do suszenia zadrukowanych detali, łączymy funkcje urządzeń UV z IR – tunele DUAL. Produkujemy też lampy UV do zastosowań przemysłowych.

Efektywne tunele suszące UV oraz IR

Jako producent tuneli suszących możemy dostosować charakterystykę urządzenia do potrzeb naszych Klientów. Proponujemy urządzenia przeznaczone do utrwalania farby na detalach wymagających obracania lub naniesionych na powierzchnię płaską. Możemy też dopasować maszynę do parku maszynowego, z którego Klient aktualnie korzysta.

Nasze tunele suszące do sitodruku UV są łatwe w użyciu i pozwalają na precyzyjne regulowanie mocy i czasu naświetlania oraz tempa przesuwu. Podobne funkcjonalności można znaleźć w urządzeniach KELLER wykorzystujących technologię IR. Przenośnik został wyposażony w płynną regulację. Maszyna pozwala na proste regulowanie mocy i czasu grzania. Dodatkowo tunele suszące IR wyposażone są w skuteczną izolację termiczną oraz system ujednorodniania temperatury, co pozwala na redukcję zużycia energii.

Dużym zakładom przemysłowym polecamy tunele Dual. Dzięki wszechstronności tego rozwiązania, zakład z łatwością odpowie na potrzeby Klientów. Jeśli macie Państwo pytania odnośnie urządzeń lub chcecie dowiedzieć się więcej na temat dostosowania sprzętu do potrzeb firmy, skontaktujcie się z naszymi specjalistami.